wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Nieadekwatnie zabezpieczone płoty drewniane w mgnieniu oka się eksploatują i mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny urok i własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot warto poznać typy konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się zacząć od należytego oraz starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest rezultat finalny własnych robót. Przed użyciem artykułów do ochrony oraz ozdoby płotów z drzewa niezbędne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Kiedy ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanieść następne amalgamaty, jakie zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od środka, ale nie stworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu kamufluje płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi oraz opieki.

Totalnie inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ów typ płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji w następstwie tego służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza